בעיות עיניים

בעיות עיניים וכריות חימום

בעיות עיניים

בעיות עיניים אינן נדירות ורבים מאיתנו יחוו בעיות עיניים כלשהן לפחות פעם אחת במשך החיים.

בעיות עיניים עשויות להיגרם בכל גיל. ככל שהגיל עולה, כך עולה הסיכוי של בעיות בעיניים.

יש הרבה סיבות למה העיניים יכולות להרגיש גירוד, יובש או אדמומיות וחלקן כולל אלרגיות, דלקת הלחמית, סינוסיטיס, זיהומים ויראליים, זיהומים חיידקיים, עדשות מגע, או אפילו עייפות והתבוננות ממושכת במסכי מחשב או טלוויזיה.

לכן בעוד שחימום העיניים בעזרת משקפי חימום לעיניים (כרית חימום במיקרוגל) עשוי לספק לך הקלה, חשוב לבדוק את העיניים אצל רופא.

במקרים מסוימים ימליץ רופא העיניים על המשך הטיפול בבית בעזרת חימום כרית עיניים או קירור בהתאם לסוג הבעיה.

חימום אזור העיניים בעזרת כרית עיניים מרכך את אזור העיניים, מגביר את זרימת הדם ועוזר לפתוח בלוטות או צינורות סתומים. החום עוזר בהפחתת כאב ונפיחות ועוזר למנוע דלקות. החום מקל בתחושות של גירוד, יובש ואדמומיות בעיניים.

עין יבשה - חימום העיניים בכרית חימום יעיל במקרים של עין יבשה.

לאנשים שסובלים מעין יבשה לא מיוצרות דמעות בכמות הדרושה או שאיכות הדמעות שלהם לא תקינה. לרוב, הדמעות אינן מכילות מספיק שומנים כדי לשמור על העיניים לחות כראוי, לכסות את העיניים בצורה מלאה בנוזל הדמעות ולא להתנקז מהעיניים מהר מדי. חימום העיניים בעזרת כרית חימום מעודד את הבלוטות שעל העפעפיים לייצר יותר שומנים ובכך להקל על הסימפטומים של עין יבשה.

שעורה כלואה - חימום עיניים יעיל גם במקרים של שעורה כלואה (כלזיון בעברית( בשלביה הראשונים. במקרה של שעורה כלואה בלוטת שומן בעפעפיים נסתמת והשומן מצטבר בתוכה. חימום העפעף בכרית עיניים חמה ימיס את השומן שסותם את הבלוטה.

החימום גם יאיץ את זרימת הדם לאזור ובכך הדלקת תיספג במהירות רבה יותר.

צינור דמעות חסום – מתרחש כאשר ישנה חסימה במערכת הדמעות. במידה והפגיעה היא בצינורות המובילים את הדמעות אל העין תיווצר עין יבשה. במידה והחסימה היא בצינור הניקוז של הדמעות מהעין תיווצר בדרך כלל נזילת דמעות מוגברת שתיזל גם על הפנים.

העין דומעת היות והצינור שאמור לנקז את הדמעות סתום ולא מבצע את תפקידו. הסיבות יכולות להיות זיהומיות, שינויים הקשורים לגיל וגם גידולים או בעיות רפואיות חמורות אחרות ולכן חשוב קודם כל לאבחן את הבעיה אצל רופא.

ניתן לנקות צינור דמעות חסום בטיפול בבית בעזרת כרית חימום לעיניים.

החום במקרים מסוימים פותח את הסתימה ובכך מאפשר לצינור הדמעות להתרוקן בקלות.

קיימות בעיות עיניים נוספות שטרם נסקרו כאן. בכל מקרה מומלץ להיוועץ עם רופא בכל חשש לבעיה רפואית.

המידע באתר זה אינו תחליף להיוועצות עם רופא.

לרכישת כרית עיניים טבעית

כל הזכויות שמורות להכרית הירוקה © 2018. בניית אתר אינטרנט ע"י WebCart
Free Delivery